Przygotuj się do egzaminu maturalnego z angielskiego rozszerzonego!

Egzamin maturalny z angielskiego rozszerzonego to jeden z najważniejszych egzaminów, jakie możesz zdawać. Dlatego też warto się do niego odpowiednio przygotować. Podczas egzaminu będziesz musiał pokazać swoje umiejętności w różnych dziedzinach gramatyki i słownictwa. Dlatego też warto przećwiczyć je wszystkie.

Pamiętaj także, że egzamin maturalny to nie tylko test gramatyczny i słownictwowy. Będziesz musiał także napisać wypracowanie oraz rozwiązać testy typu cloze i listening.

Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z angielskiego rozszerzonego?

  1. Przede wszystkim musisz dobrze znać język angielski i mieć solidne podstawy gramatyczne. Najlepiej ucz się regularnie i systematycznie, a nie na ostatnią chwilę. Repetytorium maturalne angielski to najlepsze rozwiązanie.
  2. Warto przejrzeć kilka podręczników oraz materiały dodatkowe, takie jak słowniki czy kursy online. Zwróć uwagę na to, czego jeszcze nie wiesz i postaraj się jak najszybciej nadrobić zaległości.
  3. Pamiętaj też o ćwiczeniach praktycznych – staraj się dużo mówić i pisać po angielsku. Możesz np. rozmawiać ze znajomymi lub rodziną, oglądać filmy i seriale w oryginalnej wersji językowej, czytać książki i gazety po angielsku.

Co musisz wiedzieć, aby zdać egzamin maturalny z angielskiego rozszerzonego?

Egzamin maturalny z angielskiego rozszerzonego składa się z trzech części. Pierwsza część to test gramatyczno-leksykalny, który sprawdza znajomość słownictwa oraz struktur gramatycznych. Druga część to rozumienie tekstów czytanych, gdzie musisz wykazać się zrozumieniem tekstu oraz umiejętnościami interpretacji i analizy. Trzecia część to rozumienie tekstów słyszanych, gdzie musisz wykazać się zrozumieniem tekstu oraz umiejętnościami interpretacji i analizy.

About the Author

You may also like these