Jakie są najczęstsze błędy podczas egzaminu maturalnego z angielskiego?

Wiele osób ma problemy z poprawnym użyciem czasu Present Perfect. Często popełnianym błędem jest użycie sformułowania „I have done”, kiedy powinno się użyć „I did”. Przyczyną tego jest fakt, że w języku polskim czas Present Perfect nie istnieje, a większość osób uczy się angielskiego dopiero od najmłodszych lat. Kolejnym częstym błędem jest pomijanie końcówki -ed podczas tworzenia czasu Past Simple oraz Continuous. Jest to problem, który dotyka zarówno osoby uczące się angielskiego od najmłodszych lat, jak i tych, którzy rozpoczynają przygodę z tym językiem w wieku dorosłym. Repetytorium maturalne angielski

Kolejnym bardzo częstym błędem podczas egzaminu maturalnego z angielskiego jest używanie sformułowań typowo polskich, które nie mają odpowiedników w języku angielskim. Przykładem takiego sformułowania może być „Idziemy na spacer”, które powinno się zastąpić sformułowaniem „We are going for a walk”.

Sprawdź, czy nie popełniasz ich Ty!

Zbyt duża ilość błędów gramatycznych może skutecznie utrudnić zrozumienie przez egzaminatora, co chciałeś/aś powiedzieć. Pamiętaj o poprawnym użyciu czasów, liczebników oraz form osobowych.

Unikaj błędów w pisowni – każdy egzaminator bardzo dokładnie przygląda się pisowni wypowiedzi i może ona negatywnie wpłynąć na ocenę. Sprawdzaj więc poprawność swojego tekstu przed wysłaniem odpowiedzi.

Egzamin maturalny z angielskiego – jak się przygotować, żeby go zdać?

Angielski jest językiem, którym posługujemy się na co dzień. Dlatego też przygotowanie do egzaminu maturalnego z angielskiego powinno być przeprowadzone w taki sposób, aby nauka była efektywna i skuteczna. W tym artykule podpowiemy Ci, jak się przygotować do egzaminu maturalnego z angielskiego, żeby go zdać.

Egzamin maturalny z angielskiego składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej sprawdzana jest Twoja znajomość gramatyki, słownictwa oraz poprawności językowej. Natomiast w części ustnej egzaminator będzie chciał sprawdzić, czy potrafisz swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Dlatego też przygotowanie do egzaminu maturalnego powinno obejmować naukę gramatyki, słownictwa oraz ćwiczenia praktyczne w mówieniu. Aby się dobrze przygotować do egzaminu maturalnego z angielskiego, warto skorzystać z oferty korepetycji lub szkół językowych. Warto także samodzielnie ćwiczyć poprzez rozwiązywanie testów i ćwiczeń gramatycznych oraz czytanie książek i artykułów po angielsku. Pamiętaj także o dużej dawce praktyki w mówieniu – możesz porozmawiać po angielsku ze znajomymi lub rodziną, oglądać filmy i seriale po angielsku lub słuchać podcastów.

About the Author

You may also like these